За часи незалежної України ТДВ “Трембіта” повністю провело технічне переозброєння підприємства обладнанням нового покоління таких провідних фірм як KURIS – Німеччина, INDUPRESS – Німеччина, DUERKOPP ADLER – Німеччина, BASLER – Німеччина, PFAFF – Німеччина, JUKI – Японія, GERBER-США та ін.
Виробництво на ТДВ “Трембіта” побудовано по класичній схемі. Кожна ланка є спеціалізованою і відповідає всім вимогам міжнародних стандартів:
1. Підготовчий цех.
2. Експериментальний цех.
3. Розкрійний цех.
4. Швейні цехи.
-пошив верхнього одягу (піджаки, пальто та ін.) – три спеціалізовані швейні потоки.
-пошив брюк – два спеціалізовані швейні потоки.
5. ВТО (волога-теплова обробка).
6. Склад готової продукції.
1. Підготовчий цех – це початок всього складного процесу по виготовленню швейної продукції. У підготовчий цех поступає сировина і комплектуючі матеріали. Тут здійснюється перевірка тканини (якість, промір і перевірка метражу) та фурнітури.
2. Експериментальний цех. Конструктори проводять перевірку коректності лекал моделей, опрацьовують всю технічну документації по кожному замовленню, а також розробляють моделі з урахуванням типології фігур та працюють над індивідуальними замовленнями. Для нанесення лекал на папір, які в виробництві використовуються як трафарети, використовується плоттер фірми GERBER (США).
3. Розкрійний цех – оснащений автоматичною системою розкрою тканин. Це катери фірми KURIS VASTEMA (Німеччина), які дозволяють за 8 годин розкроїти понад 1000 одиниць різних видів моделей. Для дублювання (процес термічного “наклеювання” на тканину дублерину) використовуються преса KANEGISER, ROTONDI (Німеччина, Італія).
4. Швейні цехи. Процес пошиття швейного виробу поділений на певну кількість швейних операцій. Кожна швея-мотористка виконує свою спеціалізовану швейну операцію з однією із окремих деталей швейного виробу (спинка, боковинка, кармани або ін.). Далі “деталь” потрапляє до іншої кравчині, яка об’єднує (“зшиває”) декілька “деталей” і так до тих пір поки не “народиться” швейний виріб. Такий процес складає єдиний ланцюжок – “швейний потік”.
На ТДВ “Трембіта” таких швейний потоків є п’ять: три потоки – пошив верхнього одягу (піджаки,пальто та ін.) та два потоки – пошив брюк.
4.1. Пошив верхнього одягу – три спеціалізовані швейні потоки розташовані в окремих цехах. Оснащення: -JUKI (Японія) універсальні машини, гудзикові, петельні машини, спеціальні машини для зшивання довгих швів піджака, виточки піджака, закріпочні машинки та інші. DUERKOPP ADLER – автомати (Німеччина) – виготовлення кишень піджаків, по заготівлі клапанів для кишень, зшивання бічних деталей піджака. Міжпроцесне прасування проводиться на пресах та прасувальних столах фірми INDUPRESS (Німеччина). Потужності ТДВ “Трембіта” дозволяють виробляти 1500 одиниць верхнього одягу за зміну.
4.2. Пошив брюк – два спеціалізовані потоки.
Оснащення: автомати BASLER (Німеччина) – для оверлока половинок брюк. JUKI (Японія) – універсальні машини, петельні, гудзикові. DUERKOPP ADLER – автомати (Німеччина) по виготовленню кишень брюк, закріпочні машини. Потужності ТДВ “Трембіта” дозволяють виробляти 1000 одиниць брюк за зміну.
5. ВТО (волого-теплова обробка). Після виходу із швейного цеху виріб вважається наполовину готовим і потрапляє в цех ВТО. На даному етапу швейні вироби прасуються на високоякісних спеціалізованих пресах фірми INDUPRESS (Німеччина) та підвішуються на плечики. Підприємство забезпечено технологічним паром: котли фірми LOSS (Німеччина), вакуумні всмоктувачі, компресори фірми VEIT (Німеччина).
6. Склад готової продукції. На склад готові швейні вироби потрапляють по автоматизованому транспортеру з волого-теплової обробки в підвішеному вигляді.