EnglishFrenchGermanRussianUkrainian

Як правильно носити костюм

   1. Ґудзики. Нижній ґудзик жилета і однобортного піджака ніколи не застібається. Двобортний піджак завжди носять повністю застебнутим. Однобортний костюм без жилета з двома ґудзиками застібається тільки на верхній ґудзик. Костюм з трьома ґудзиками або на середній, або на два верхніх. Повністю розстебнутим можна носити тільки однобортний піджак, якщо під ним є жилет або ж в неофіційній обстановці. Розстібнути ґудзики піджака можна під час сніданку, вечері, обіду або сидячи в кріслі. Заборонено розстібати піджак в офіційних або будь-яких значущих ситуаціях. Такими вважаються: виступ з промовою (доповідь, презентація), привітання або вручення нагород та подарунків, запрошення до танцю, знайомство, вітання і прощання з діловим партнером. У застебнутому піджаку входять до знайомих, у ресторан, у кабінет на нараду, в зал для глядачів театру, сидять у президії. Розстібати піджак у цих випадках не слід, навіть якщо під піджаком є жилет.

   2. Коли можна і коли не пристойно знімати піджак. Якщо чоловік дозволить собі зняти піджак, особливо в присутності дам, не попросивши на те дозволу, це буде сприйнято як серйозне порушення правил пристойності. Зняти піджак може собі дозволити начальник у присутності своїх підлеглих. Також знімати піджак допускається серед співробітників, але тільки якщо вони рівні між собою по чину. Підлеглий не може прийти до керівника без піджака – це неповага. У присутності сторонніх відвідувачів, тобто в офіційній обстановці, знімати піджак заборонено. У теплу пору року в офісі замість піджака можна надіти жилет.

   3. Призначення кишень. В зовнішню нагрудну кишеню піджака кладуть лише шовкову нагрудну хустку, що не повторює забарвлення краватки. У внутрішні кишеню піджака кладуть тонкий щоденник, невеликий гаманець з кредитками, портмоне, ручку. У бічні зовнішні кишені піджака можна покласти тільки візитні картки і звичайний носовичок. У кишені жилета носять кишеньковий годинник. У бічних кишенях брюк – дріб’язок і ключі (їх носити в чохлі, щоб не порвати штани і не дзвеніти при ходьбі). Про задню кишеню взагалі забудьте, в неї ніколи нічого не кладіть.

   4. Сорочка. З костюмом носиться тільки сорочка з довгим рукавом. Манжети сорочки повинні виступати з-під рукава піджака на 1,5-2 см. Не варто надягати до смугастого костюму сорочку чи краватку у смужку.

   5. Краватка. Правильно зав’язана краватка широким кінцем перекриває пояс штанів приблизно на 2 см. Ширина краватки повинна співвідноситися з шириною лацканів костюма.

   6. Брючний ремінь. Брючний ремінь повинен бути простим і елегантним, з якісної шкіри, в колір черевик; ширина ременя, як правило, 3 см. Пряжка – однієї ширини з ременем, і одного кольору з іншими металевими аксесуарами.

   7. Шкарпетки. Шкарпетки слід вибирати з натуральних волокон в тон костюму або чорні. Довжина їх повинна бути достатньою, щоб не оголювалися гомілки, коли Ви сідаєте.

   8. Черевики. Для ділового стилю – черевики тільки з натуральної шкіри темних кольорів на шнурках і на тонкій підошві.

Повний комплект класичного одягу повинен включати смокінг для прийомів і офіційних заходів. Мінімум два костюми із шерсті, одна трійка, а також неофіційний костюм з вмістом льону для теплої пори року.


ТОВАРИСТВО з ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТРЕМБІТА"

LIMITED LIABILITY COMPANY "TREMBITA"