Як правильно зберігати та доглядати за костюмом
З костюмом треба поводитись дбайливо і тоді він прослужить Вам не один рік. Це не означає, що до нього можна доторкатися тільки в рукавичках. Необхідно, лише, притримуватись декількох порад.
Основне правило не заношувати. Костюми краще змінювати кожен день, навіть, якщо їх всього два. За день відпочинку в шафі на вішаку Ваш костюм відновить форму без втручання праски. Правда, здатність до самовідновлення визначається якістю матеріалів і технологій, що були застосовані при виготовленні костюма. Якщо шерсть на ліктях піджака або брюках починає блищати, це означає, що Ви занадто жорстко експлуатуєте свій костюм. Такий костюм вже не можна носити, і він не підлягає відновленню.
Після носіння піджак необхідно повісити на широкий і зручний вішак. Не користуйтесь плоскими вішками вони деформують костюм. Перш ніж повісити піджак, переконайтеся, що звільнили кишені. Після дня “роботи” костюму потрібен день відпочинку. Якщо ж його носили кілька днів поспіль, то стільки ж днів йому потрібно дати на «відпочинок».
Сезонні костюми зберігайте закритими в спеціальних чохлах. Костюми із шерсті захистіть від молі (спеціальний засіб в кожний чохол з костюмом). Особливо дорогі піджаки заповнити рукави зім’ятим тонким цигарковим папером. Костюми в шафі розташуйте вільно, щоб вони не торкались один одного.
Перед тим, як повісити костюм у шафу, по ньому слід пройтися щіткою. Робиться це одежними щітками із натурального волосся. Не застосовуйте липких роликів вони залишають на тканині сліди клейкого складу, який може завдати їй шкоди. Краще струсити волосся і пушок рукою.
Брюки також вимагають ретельного уваги. Їх необхідно чистити як зовні, так і з середини. Приділіть особливу увагу брючним відворотам (потребують чистки якомога частіше). Вішати брюки слід на спеціальну брючну вішалку. Прасуйте брюки через мокру тонку бавовняну тканину, інакше костюм після прасування буде блищати. Не треба вішати костюм у шафу відразу після чищення. Дайте йому якийсь час провітритися біля відкритого вікна або на балконі. Волокнам шерсті потрібна вологість, щоб зберігалася їх еластичність. Одяг можна запросто освіжати паром у будь-якій ванній кімнаті: закрийте вікна, пустіть гарячу воду, щоб утворився пар і помістіть костюм на деякий час у «туман». Це розправить зім’ятості на тканині й усуне неприємний запах.
Щодо хімічного чищення завжди звертайте увагу на прикріплену виробником етикетку. Вироби з деяких тканин заборонено піддавати хімічному чищенню. В таких випадках використовуйте щітку, провітрювання і “випарювання”, а плями слід обробляти окремо.
Костюм є результатом великої майстерності і багатьох витрачених на нього годин, тому він заслуговує на певну повагу.