Який костюм вибрати
При виборі костюма слід визначитися з тим, для чого він Вам потрібен. Для щоденної роботи в офісі має сенс купити костюм з напівшерстяної тканини. Він менше мнеться і не вимагає особливого догляду. Якщо ж статус зобов’язує носити дорогі костюми з чистої шерсті то їх у гардеробі має бути не менше п’яти. Такий костюм носиться 1-2 дні і потім, на 1-2 дні його слід повисіти на широкому вішалі.
Костюми ручної роботи це найдорожчий костюми. Вони престижні й є ознакою високого соціального статусу, крім того, ідеально «лягають» по фігурі та приховують всі її недоліки. Зрозуміло, що ручна робота коштує набагато дорожче, але це зовсім не означає, що фабричне виробництво набагато гірше.
Фабричний костюм. Якщо Ви все-таки вирішили віддати перевагу фабричному костюму, то вірний спосіб дізнатися, який костюм Вам підійде приміряти найдорожчий з тих, які пропонують. Просто подивіться, як він на Вас виглядає, а потім спробуйте знайти щось подібне і відповідне за ціною.
Примірка костюма
Найважливішим у примірці костюма є відчуття комфорту. У костюмі Ви повинні без зусиль присісти, нагнутися і звести перед собою руки. У плечах хороший костюм зобов’язаний сидіти як «влитий» і ,при цьому, Ви не повинні відчувати себе ні скуто, ні занадто вільно.
Піджак. Примірку костюма слід починати з піджака, найкраще на одягнену сорочку. Головне в піджаку плечовий пояс і комір, який повинен м’яко облягати шию. Якісно зшитий піджак облягає спину та не утворює зморшок чи складок. Приділіть увагу і шліцам. Вибрати піджак з однією або двома шліцами, або зовсім без них залежить від форми сідниць. При плоских сідницях гарні будуть і дві, і одна шліца. Зверніть увагу, коли піджак з двома шліцами застебнутий вони повинні бути закриті. Якщо ж шліци виступають краще відмовтеся від них взагалі.
Нижній ґудзик піджака, по етикету, ніколи не застібається. Якщо піджак добре сидить в плечах, а ґудзики застібаються насилу не варто вибирати більший розмір. Краще проекспериментувати з костюмами різної повноти.
Довжина рукава піджака повинна бути коротша за манжет сорочки на 1,5-2 см, а комір сорочки повинен виступати над коміром піджака не менше ніж на 1 сантиметр.
Зовнішні кишені піджака застрочені не дивуйтесь, в них нічого не носять (дозволяється тільки носовичок або візитки). Інакше тканина розтягується і не тримає потрібну форму. Щодо внутрішніх кишень піджака кожна з них має своє призначення. Праву внутрішню кишеню прийнято використовувати для документів. Ліву верхню внутрішню для портмоне, під нею (вертикальна) кишеня для ручки, сама нижня для годинника.
Брюки. Довжині брюк слід приділити особливу увагу. Якщо довжина вибрана правильно, то внизу спереду на стрілці утворюється один невеликий залом. Ззаду брюки доходять до каблука без зламів. Для ділового гардеробу краще всього купувати брюки з не підшитим нижнім краєм. Тоді Ви легко зможете підібрати необхідну довжину, майстер в магазині підшиє їх після примірки.
Пояс класичних чоловічих брюк завжди повинен знаходитися на лінії талії. Стрілка штанів має бути рівно посередині черевика.
Костюм-трійка в моді майже завжди. Такий костюм виглядає більш дорогим, тому його власник буде справляти враження респектабельної людини. Відповідно до етикету, в костюмі-трійці дозволено знімати піджак. Жилет додає підтягнутості і респектабельності, підходить і повним і худим, перші стають витонченішими, другі здаються стрункішими.
У виборі тканини і крою жилета немає обмежень. Тому, якщо Ви прийшли на роботу в костюмі з тонкої вовни, а ввечері збираєтеся, наприклад, в театр або на світський прийом, можете змінити жилет на шовковий.
Що стосується кольору жилета: можуть бути присутніми кольори костюма або ж контрастні кольори (щодо кольору піджака і брюк). В останньому випадку, краватка підбирається непомітною, за кольором максимально наближеним до костюмної тканини.
Костюм не повинен бути
1. Великим чи малим за розміром. Новий костюм не повинен обмежувати ваші рухи, не повинні з’являтись зморшки на спині, але, що особливо важливо, костюм не повинен бути дуже вільним.
2. Найбільша помилка “мій розмір, якщо не тисне” це невірно. Щоб визначити свій розмір, Вам потрібно знати три значення. Перше довжина окружності грудей в сантиметрах. Друге значення зріст це ваша висота в сантиметрах. Третє довжина окружності талії в сантиметрах. Повнота визначається різницею між довжиною кола грудей і довжиною окружності талії.
3. Брюки “в гармошку”. Особливо, зверніть увагу на брюки. Костюм з довгими брюками виглядає неакуратно. Класичне правило брюки підшиваються так, щоб їх нижній передній край вільно лежав на туфлях та утворював один невеликий залом. З боку каблука класичні брюки без манжет на 1-1,5 сантиметра довше, тому нижній край відрізається із скосом. Брюки з манжетами робляться трохи коротше, їх нижній край паралельний підлозі. Щодо шкарпеток вони повинні бути високі, щоб під час ходьби або коли сідаєте в крісло, оточуючим не відкривалися нижні частини гомілок.
4. Довгі рукави. Класичний закон рукави правильно підібраного піджака мають бути на 1,5-2 сантиметри коротше рукавів сорочки. При цьому різниця в довжині самого піджака і довжині його рукавів приблизно дорівнює ширині долоні. Якщо ваші руки трохи довші купіть костюм більшого зросту або відкоригуйте довжину рукавів в майстерні.
5. Чорний костюм. Згідно етикету слід виключити однотонні чорні костюми з ділового життя. У цивілізованому світі призначення чорних костюмів добре відомо це особливо формальні заходи: весілля і панахиди. Винятком може бути лише неформальний костюм чорного кольору, в якому можна відправитися в нічний клуб або казино. В інших випадках чисто чорний костюм (та ще з синтетичним відливом) уніформа офіціантів, метрдотелів і охоронців. Якщо Ви прихильник класики вибирайте чорний в делікатну смужку, не дуже широку і не дуже яскраву. Перевага кольору для ділового костюма всі темні відтінки синього, класичний сірий, колір деревного вугілля.
Не менш важливо запам’ятати, що некоректно носити світлі костюми, особливо льняні і шовкові, в холодну пору року або надягати їх влітку в невідповідних ситуаціях, наприклад, на ділову зустріч.
6. Костюм застебнутий на всі ґудзики. Застібайте всі ґудзики на своєму піджаку, окрім нижнього. Це правило старовинна англійська традиція, яку досі дотримується цивілізоване суспільство. Недотримання цього може дати оточуючим підставу сумніватися у вашому знанні вимог етикету. Розстібати піджак доречно, якщо Ви сідаєте за стіл або в крісло. А от знімати тільки в самій неформальній ситуації і з дозволу оточуючих. Двобортні піджаки слід носити застебнутими на всі ґудзики, проте чоловікам великої статури з широкою талією краще залишати нижній ґудзик двобортного піджака розстебнутим.
Цікавий факт для роздумів: «середній американський мільйонер купує ділові костюми за ціною близько 500 доларів. Все, що дешевше, програє за якістю тканини, все, що дорожче питання психології, а не одягу».